PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Kolekcja rolek freeskate Zoom - hardboot na każdą kieszeń

Kolekcja rolek freeskate Zoom - hardboot na każdą kieszeń

Powerslide Zoom to niezwykle popularne rolki freeskate. Ich sukcesu można dopatrywać się w dwóch czynnikach: przystępnej cenie oraz wysokim poziomie wygody. Ale rolki te mają sporo więcej do zaoferowania!

Zacznijmy jednak od podstaw. Czy wiecie, że rolek Zoom są tak naprawdę dwa, dość mocno różniące się od siebie rodzaje? Podstawowe Powerslide One Zoom to model przeznaczony dla osób, które poszukują mocnych rolek ze skorupą, w przystępnej cenie. Zoom Pro to z kolei (mocno) podrasowana wersja, która jest już pełnoprawnym modelem do jazdy freeskate.

Rolki Powerslide One Zoom oraz Powerslide Zoom Pro – ta sama skorupa, cała reszta inna.

Skorupa w rolkach Zoom obu rodzajów to ogromny ich atut. Jest to mocna konstrukcja – w praktyce tak solidna, że została użyta także do produkcji rolek do jazdy agresywnej, zwanych USD Sway.

Sekret tkwi w materiale – Powerslide użyli GFRP, czyli plastiku wzmocnionego domieszką włókien szklanych. Dzięki temu osiągnięto świetną stabilizację stawu skokowego – jeżeli dobrze zawiążecie i zapniecie rolki, to nie ma mowy o gięciu na boki w kostkach.

Sztywna konstrukcja wpływa pozytywnie na przeniesienie ruchów stopy na koła. To bezpośrednio przekłada się na łatwiejszą kontrolę oraz bardziej dynamiczne rozpędzanie się, niż na fitnessowych rolkach typu softboot.

Warto wspomnieć, że rolki Zoom mają dobre gięcie w przód, w obszarze cholewki, która podąża dość sprawnie za ruchami stawu skokowego – to niewątpliwa zaleta dla osób przesiadających się z rolek fitness, gdzie sprawy mają się podobnie. Łatwo przyjąć niską  pozycję do jazdy i uzyskać głębokie, mocne odepchnięcie.

But rolek Zoom jest z gatunku uniwersalnych – pasuje na większość rodzajów stopy i w każdej z wersji posiada gruby, wygodny liner. Jak w przypadku każdych rolek ze skorupą, może się zdarzyć, że akurat ten model pasować nie będzie (jeżeli chcecie więcej poczytać o kwestii doboru skorupy, zapraszamy tutaj), jednak w naszych sklepach bardzo rzadko zdarza się, aby ktoś ubrał Zoom na nogi i odczuwał dyskomfort.

But Zoom posiada wiązanie w starym stylu – to ich ogromna zaleta. Na rynku są rolki freeskate, gdzie bez klamry lub rzepu 45 stopni się w zasadzie nie obejdzie, jeżeli mowa o dobrym trzymaniu stopy. W Zoom jednak „hokejowe” sznurowanie załatwia sprawę tak dobrze, że producent oferuje nawet modele pozbawione niższego zapięcia.

Podstawowe One Zoom – hit do nauki jazdy (i nie tylko)!

Jeżeli chodzi o przystępne cenowo rolki do z pełną skorupą, na rynku można spotkać się z modelami robionymi na jeden z dwóch sposobów:

  • Rolki przypominające do złudzenia droższe modele, ale z obciętą jakością każdego ich elementu.

  • Rolki uproszczone do maksimum, ale z każdym elementem dobrej jakości.

W przypadku Zoom, Powerslide postawili na drugą opcję i zdecydowanie się to opłaciło. Otrzymujemy konstrukcję bliską „pierwotnym” rolkom z lat 90-tych, wyjątkowo niezawodną i naturalnie – odpowiednio zmodernizowaną.

Cholewka mocowana jest na nitach. Ciężko to uznać za wadę, choć naturalnie są osoby, które wolą mieć zamiast nich śruby. W praktyce jednak nity oznaczają cztery śrubki mniej do sprawdzania przed jazdą.

Szyna jest przytwierdzona do skorupy za pomocą 12 nitów. Takie połączenie jest wyjątkowo solidne, niezawodne i oferuje świetne przeniesienie energii odepchnięcia na koła! Nie bez przyczyny łyżwy i rolki hokejowe korzystają z tego rodzaju mocowania do dziś. Daje ono bowiem wyjątkowo dobrą bazę do dynamicznych startów oraz nagłych zwrotów.

Powerslide One Zoom 80

Co ciekawe, do produkcji szyny w Zoom użyto aż trzech procesów technologicznych. Najpierw produkowany jest ekstrudowany profil, który następnie zostaje odpowiednio ukształtowany poprzez wytłaczanie. Na koniec nadawane są ostatnie szlify za pomocą skrawarki. Nie jest to więc zwykła wytłaczana blacha. Mamy do czynienia z naprawdę solidną częścią.

Aby obniżyć dodatkowo cenę, producent zastosował podwójne osie – jest to pomysł naprawdę przemyślany. Wyobraźcie sobie co byłoby, gdyby rolki używały osi jednoczęściowych, a po okresie gwarancji zerwałby się w szynie gwint. W przypadku rolek z nitowaną szyną, całe nadawałyby się do wymiany. Tutaj nie ma tego ryzyka.

Wspomnimy jeszcze o linerze. Gruby, wygodny, starannie uszyty z dobrych materiałów – czego chcieć więcej? Zdecydowanie wyróżnia się na tle butów wewnętrznych spotykanych w innych rolkach z tej samej kategorii cenowej.

Niektóre modele podstawowych Zoom posiadają dodatkowy pasek do dociągnięcia skorupy w okolicach kostki. Jednak, jak pisaliśmy – nie jest on warunkiem koniecznym do prawidłowego trzymania stopy.

Podstawowe Zoom produkowane są w dwóch wersjach – na czterech i trzech kołach. Obie świetnie nadają się do stawiania pierwszych kroków w jeździe oraz posłużą długo! Warto natomiast rozważyć, który z modeli będzie odpowiadać długofalowo Waszym potrzebom.

Powerslide One Zoom 100

Jeżeli chcecie mieć możliwie jak najbardziej uniwersalne rolki, w których zasmakujecie wielu stylów: freeskatingu, slalomu, czy nawet jazdy po skateparku lub amatorskiej gry w hokeja, polecamy wersję czterokołową. Trzykołowa jest skierowana głównie do osób poszukujących szybkich, zwrotnych rolek do jazdy miejskiej.

Zoom na podwoziu 4x80 mm wydawane są także w wariantach kolorystycznych innych, niż czarny. Pierwszy, w kolorze miętowo-zielonym spotkał się z ciepłym przyjęciem, a firma Powerslide wydała w sezonie 2023 dodatkowe wersje kolorystyczne – znajdziecie je w naszym sklepie pod tym linkiem.

Nowe rolki Zoom w stylu retro to modele:

A poniżej możecie zobaczyć je w akcji:

Kończąc temat podstawowych Zoom, możemy napisać, że to rolki piękne w swojej prostocie. Trudno w nich cokolwiek zepsuć i oprócz sporadycznego przekładania kół oraz kontrolowania dokręcenia osi, nie wymagają w zasadzie obsługi. Doskonały wybór, jeżeli szukacie alternatywy dla rolek fitness z miękkim butem, lub poszukujecie przystępnego cenowo modelu do freeskatingu.

Zoom Pro – rasowe rolki freeskate!

Wiele z tego, co napisaliśmy już o podstawowych Zoom przekłada się na Zoom Pro. Rolki te zostały ulepszone w wielu obszarach i bardziej dostosowane do wymogów jazdy miejskiej.

Niezaprzeczalnie największym ich atutem jest adapter umożliwiający zamocowanie szyn na montaż Trinity. Dzięki temu producent może zaoferować różne konfiguracje, w tym nawet taką do ...jazdy terenowej. My też mamy tutaj pole manewru – do buta zamontujemy dowolną szynę zgodną z tym standardem.

W rolkach Zoom Pro znajdziemy głównie szyny z serii Elite Casted AL, czyli odlewane modele – są sztywne dzięki umiejętnemu wykorzystaniu procesu produkcji. Powerslide użyli go do zrobienia umocnień, które byłyby bardzo trudne czy wręcz niemożliwe do wykonania w obróbce przez ekstruzję i skrawanie.

Miłym akcentem jest także to, że w modelach Pro można spotkać zazwyczaj dwie różne długości szyny w zależności od rozmiaru buta – dzięki temu kompromis pomiędzy zwrotnością a stabilnością jest zachowany.

Zalety montażu Trinity tutaj się nie kończą – możemy w pewnym zakresie wyregulować pozycję szyny pod butem, aby osiągnąć bardziej naturalną jej pozycję, co ułatwia samą jazdę oraz triki. Ten system ma także jedną przewagę nad klasycznym mocowaniem dwupunktowym, spotykanym w rolkach freeskate konkurencji – dzięki trzem punktom styku z butem, montaż bardziej równomiernie rozkłada wibracje. To przekłada się na wygodniejszą jazdę.

Kolejną rzeczą, którą warto nadmienić, jest wyższej klasy liner niż w podstawowych Zoom – do jego produkcji użyto bardziej zaawansowanych pianek. W niektórych modelach Zoom Pro można go formować termicznie, co sprawia, że możemy uzyskać świetne dopasowanie pianek już po wyciągnięciu rolek z pudełka, bez dłuższego okresu rozbijania się.

W Zoom Pro znajdziemy klamrę dociągającą piętę – jak już wspomnieliśmy, jej użycie nie jest w tych rolkach niezbędne, jednak z pewnością przyda się ona, jeżeli chcecie bardziej usztywnić trzymanie w okolicach kostki do np. slide.

Ostatnia różnica to slider z boku buta. Niby prosty dodatek, a sporo zmienia – tym bardziej, że jest on wyjątkowo masywny i świetnie chroni skorupę.

W ofercie Zoom Pro są dwa punkty stałe: Zoom Pro 80 i Zoom Pro 100. Od czasu do czasu zdarzają się wersje limitowane, czy pro-modele, więc warto regularnie sprawdzać ofertę tych rolek w naszym sklepie.

Dla kogo są rolki Zoom Pro? Bez wątpienia dla osób, które poszukują solidnych rolek do freeskatingu! Są także dobrym wyborem, jeżeli poszukujecie solidnych rolek do spokojniejszej jazdy, które wystarczą na lata i dadzą Wam możliwość zmiany podwozia w przyszłości.

Poszukujesz pewnych rolek do nauki jazdy oraz freeskate? Sięgnij po Zoom!

Sporo rzeczy przemawia za wyborem Zoom, jako że to wyjątkowo udane rolki. Bez wątpienia, najwięcej osób przekonuje wygoda – but jest wysoce uniwersalny pod względem dopasowania i przez to bardzo chętnie wybierany w naszych sklepach.

Polecamy je każdemu, kto szuka rolek z twarda skorupą – niezależnie od tego, czy celujecie w bardziej podstawowy, czy zaawansowany model. Jeżeli Zoom są dobre dla Nicka Lomaxa oraz Krystiana Zarzecznego, to będą dobre i dla Was!