Producent: Powerslide
Art. 908400
Rolki Powerslide Kaze 4x90 - Czarne
- para rolek (2 rolki)
- klucz
- instrukcja
Jeśli zamówiony towar nie spełni twoich oczekiwań, masz prawo do jego zwrotu lub wymiany w przeciągu 14 dni od otrzymania zamówienia.
Koszty oraz sposoby wysyłki uzależnione są od łącznej kwoty zamówienia oraz adresu – szczegóły można sprawdzić tutaj.
Produkt z wadą fizyczną lub prawną (rękojmia) może być reklamowany w terminie 2 lat od daty zakupu.
Rolki FR UFR 90 Intuition - Czarne
Rolki Powerslide Next 90 - Ciemno Szare
Rolki Powerslide Zoom Trinity 100 + Ochraniacze Powerslide + Kask
Rolki Powerslide Hardcore EVO Sam Crofts - Szare
Rolki Powerslide Next 110 - NO WAR
Rolki Powerslide Hardcore EVO Pro 110 - Biało/Czarne
Rolki Iqon CL 15 - Niebieskie
Rolki Seba High Light 310 2022 - Czarne
Rolki Seba High Light 310 2022 - Białe
Rolki FR UFR 310 - Czarne
Rolki Powerslide Storm 80 Nicoly Pro - Błękitno/Białe
Rolki Iqon TR 10 Decode Pro 4 Wheels - Kompletne
Rolki FR FR1 325 2022 - Czarne
Rolki Iqon CL 20 Lite - Szare
Szczegóły produktu
Rolki Kaze goszczą w katalogu firmy Powerslide od lat – w istocie, były jednymi z pierwszych modeli, które firma wyposażyła w montaż szyny Trinity, gdy ten debiutował w 2016 roku. Model ten jednak nigdy nie zawojował rynku, jednak nie dlatego, że był rolką złą – przeciwnie, ciężko się w Kaze do czegos przyczepić. Przyczyna leży głównie w tym, że znajduje się w „ziemi niczyjej” widełek cenowych.
To rolki przeznaczone do freeskatingu, droższe od popularnych modeli ze skorupą, ale tańsze od konstrukcji z carbonu. Jednakże ich konstrukcja sprawia, że nie są one dostosowane do jazdy freestyle slalom w takim stopniu, jak te drugie. A nie czarujmy się – po rolki takie jak Hardcore Evo czy Igor sięgają głównie miłośnicy jazdy pomiędzy kubkami.
Powerslide próbowali znaleźć dla Kaze niszę – tak, jakby wiedzieli, że mają odpowiedź na pytanie, którego nikt nie zadaje. Firma dokonała gruntownej przebudowy buta Kaze w sezonie 2021 i w istocie, jest on praktycznie nie do poznania jeżeli zestawimy go z wcześniejszymi edycjami. Czegoś jeszcze brakowało – tym czymś była szyna. Wraz z końcówką sezonu 2022 otrzymujemy Kaze, których istnienia nie trzeba już niczym uzasadniać. Dzięki nowej szynie Combat Rocker, rolki te znalazły swoje przeznaczenie.
Kaze posiadają unikalny, wysoki but. To konstrukcja oparta o kompozytową bazę identyczną jak ta używana w modelach Swell, jednak drastycznie od nich różna w każdym innym aspekcie. Dostajemy tu zintegrowaną cholewkę, która zapewnia wprost niewiarygodne wsparcie stawu skokowego. W celu wzmocnienia konstrukcji, jest ona dodatkowo przytwierdzona do bazy śrubami. Zapinamy ją na dwa rzepy i mamy możliwość wiązania aż po sam jej szczyt.
W połączeniu z innowacyjnym językiem wykonanym ze sprężystego poliuretanu, mamy bardzo duże pole manewru do regulacji tego, jak wiele gięcia w przód rolki nam oferują. W tym aspekcie przypominają bardzo rolki i łyżwy hokejowe. Możemy zawiązać i zapiąć but „na sztywno” do tego stopnia, że sprawdzi się w downhillu, ale i mieć na tyle swobody w kostce, że wykonanie freestyle’owych manewrów będzie bardzo łatwe. Czuć, że rolki zostały zaprojektowane z myślą o osiągach – pianki wyściółki są stosunkowo sztywne, dzięki czemu przeniesienie energii oraz ruchów na koła jest doskonałe. Rolki doskonale się nas „słuchają”.
Jako że but ten został zaprojektowany z myślą o tym, że użytkownik będzie go porządnie wiązał, za trzymanie pięty w miejscu odpowiada głównie sznurowanie. Jednakże, rolki zostały wyposażone w rzep pod kątem 45 stopni, którym możemy dodatkowo poprawić dopasowanie. Jest on wymienny – można go łatwo całkowicie zdemontować (łącznie z zaczepami). Dzięki temu, jeżeli okaże się, że nie jest nam potrzebny, możemy się go pozbyć. Z drugiej strony, jeżeli będziemy potrzebować większego usztywnienia i mocniejszego dociśnięcia pięty, możemy zamiast niego zamontować klamrę (trzeba zakupić oddzielnie, pasują różne modele od Powerslide).
Materiały zastosowane w Kaze są naprawdę wysokiej klasy. Pianki Recall użyte do ukształtowania wyściółki dopasowują się do naszej anatomii pod wpływem ciepłoty ciała – identyczne używane są w cenionych linerach marki MyFit. Z zewnątrz but jest obszyty wytrzymałą syntetyczną skórą, a okolica palców została dodatkowo wzmocniona osłoną z poliuretanu. Baza buta wykonana jest z tworzywa z domieszką włókien szklanych, co nadaje jej wyjątkową sztywność, jak na element który nie jest wykonany z carbonu. Naturalnie, wyposażona jest ona w montaż Trinity, jak na rolki od Powerslide przystało.
A więc – mamy naprawdę bardo dobry, sztywny but. Przydałoby się jeszcze dobre podwozie, czyż nie?
Poznajcie nową jakość pośród szyn do jazdy miejskiej: Powerslide Combat Rocker.
Szyny Combat Rocker powstały z myślą o freeskatingu oraz jeździe bardziej „artystycznej” jeździe typu flowskating/wizard. Firma Powerslide stwożyła kilka wariantów tych szyn, a do nowych Kaze 90 trafiła opcja 4x90 o długości 291 mm.
Combat Rocker są wykonane z aluminium klasy 6061, poprzez ekstruzję oraz wykończenie obróbką skrawaniem. Jednak nie jest to prosta ekstruzja single-void. Nie jest to także bardziej popularna double-void. To proces triple-void, który debiutuje w tej właśnie konstrukcji – nikt inny nie używał go wcześniej do produkcji szyn w rolkach.
Dzięki niemu, szyna posiada mostki poprzeczne na dwóch poziomach - jej sztywność jest wprost niewiarygodna. Naprawdę, może stawać w szranki z dowolnym modelem konkurencji.
Unikalną cechą szyn Combat jest możliwość regulowanego rockeringu kół. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli od Powerslide, tutaj mamy możliwość wyboru pomiędzy aż sześcioma pozycjami każdego z kół, zamiast między zaledwie dwiema. To dzięki sześciokątnym podkładkom pod osie, które pozwalają na niezwykle precyzyjne ustawienie podwozia. Można uzyskać bardzo subtelne odczucie, ale i ekstremalną różnicę poziomów, jeżeli wolicie.
Co ciekawe, pomimo zastosowania podkładek, szyna nadal używa osi jednoczęściowych z gwintem! W porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w przeszłości, z osiami dwuczęściowymi, upraszcza to proces ustawiania pozycji kół. Co więcej, podkładki są zrobione ze stali nierdzewnej - co jest naprawdę istotne, ponieważ materiał ten nadaje im wytrzymałość. Ryzyko zerwania gwintu w podkładce jest więc minimalne.
Jak się zapewne domyślacie, takie rozwiązanie daje nam niezwykłą elastyczność ustawienia kół. To ogromna zaleta z kilku powodów, jednak największym z nich jest zwrotność. Możemy ustawić koła pod swój gust, nawet użyć rockeringu do pochylenia rolek bardziej do przodu, aby uzyskać bardziej dynamiczną pozycję do jazdy. Możliwości jest naprawdę wiele, a szyna zachęca do eksperymentowania. Podkładki mają numerowane kąty, co jest miłym dodatkiem – dzięki temu łatwiej się połapać, jak wszystko ma być ułożone.
Model 4x90 o długości 291 mm to dobry kompromis między prędkością, wysokością od podłoża oraz zwrotnością, jeżeli chcecie szyny czterokołowej. Szyny pozwalają na triki w stylu flowskating/wizard, jednak łatwiej je opanować i są lepszym wyborem dla osób z mniejszym rozmiarem buta, niż wersja 4x100. Nic więc dziwnego, że ten obiektywnie najbardziej uniwersalny wariant szyny Combat Rocker znalazł się w nowych rolkach Kaze 90.
Co jeszcze dostajemy w pakiecie? Wysokiej klasy, odporne i szybkie koła Undercover RAW w zestawie z łożyskami WICKED ABEC9.
Rolki te wyróżniają się nie tylko wyglądem, są także wyjątkowo łakomym kąskiem, jeżeli potrzebujecie rolek zarówno na długie trasy, jak i do jazdy miejskiej czy „czarowania” na płaskiej nawierzchni. Zdecydowanie, jeden z najciekawszych modeli ostatnich lat!
O producencie
Powerslide to jeden z liderów branży, pomimo że w porównaniu do jej weteranów firma pojawiła się na rynku dość późno, bo dopiero w 1994 roku. Marka, mająca siedzibę w Niemczech, weszła na rynek w czasach szczytu popularności jazdy na rolkach, oraz niestety — zalewu tanich, niskiej jakości rolek, którym bliżej było do zabawek, niż sprzętu sportowego. W takich warunkach Powerslide przyświecał jeden cel: przełamanie wizerunku jazdy na rolkach jako niepoważnej zabawy i wypromowanie jej jako sportu. Nic w tym dziwnego – właściciel firmy, Matthias Knoll, sam jest rolkarzem – jako były zawodnik w jeździe szybkiej, po prostu żyje tym sportem. Można śmiało powiedzieć, że jego miłość do rolek to motor napędowy firmy już od ponad 25 lat.
Jeżeli mielibyśmy scharakteryzować Powerslide w trzech słowach, będą to: jakość, różnorodność, innowacje. Niemcy od samego początku istnienia firmy rzucili wyzwanie gigantom branży i konkurowali z nimi jakością swoich produktów. Obecnie, Powerslide są w technologicznej czołówce: but oraz linery do termoformowania, kompresowany carbon, nowatorski montaż szyny zwany Trinity – a to tylko rzeczy wprowadzone stosunkowo niedawno, na które konkurencja nie ma odpowiedzi. Historycznie, to Powerslide wprowadzili na rynek pierwszy model rolki freestyle slalom oparty na bucie ze zintegrowaną wyściółką. Jako pierwsi opracowali rolkę do jazdy agresywnej wykonaną z carbonu. Byli pierwszą firmą, która wprowadziła koła rozmiaru 125 mm do jazdy szybkiej. Zainicjowali powrót popularności szyn flat do aggressive oraz wprowadzili w nią rozmiary kół większe niż 60 mm. Także oni stoją za rozpowszechnieniem mody na rolki z trzema kołami. Obecnie, jako jedyna firma na rynku, produkują rolki terenowe (oprócz bardziej popularnych nartorolek).
Ten pęd ku zmianom i ulepszeniom jest wyjątkowy w skali branży – nie ma drugiej takiej firmy, której właściciele dawaliby zielone światło dla najbardziej nawet brawurowych pomysłów, nie pytając nawet jakie zyski to przyniesie. Powerslide mają także, bez dwóch zdań, najbardziej kompletną ofertę, w której oprócz zwyczajowych elementów takich jak rolki do jazdy rekreacyjnej, fitness, szybkiej, aggressive i miejskiej możemy znaleźć produkty opracowane z myślą o freestyle slalom, downhill, inline alpine. Naturalnie, do tego dochodzi cała gama akcesoriów i części: kasków, ochraniaczy, kół, łożysk, szyn i tak dalej. Na tym się nie kończy – od kilku lat firma mocno inwestuje w segment wrotek, zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i gry w roller derby czy nawet jazdy w skateparku. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli nie ma czegoś w ofercie Powerslide, to jest bardzo mało prawdopodobne, aby miała to inna firma.
Powerslide to także imponujące portfolio marek: linery MyFit, łożyska Wicked, rolki hokejowe Reign, rolki aggressive USD, szyny Kizer, koła Undercover, Matter, Gawds, Prime, Juice, wrotki Chaya, ochraniacze i kaski Ennui oraz wiele innych, nie tylko związanych z rolkami.
Powerslide to jednak przede wszystkim ludzie, którzy współtworzą firmę i społeczność wokół niej. Niemcy współpracują z rolkarzami na całym świecie i wspierają sponsoringiem dziesiątki z nich. Zarówno nasz Polski, jak i międzynarodowy zespół Powerslide są złożone z nazwisk, które znane powinny być każdemu fanowi rolek, a których jest najzwyczajniej zbyt wiele, aby je w tym miejscu wymieniać.
Tabela rozmiarów
Co to jest Mondopoint?Rolki Powerslide Kaze 4x90 - Czarne
0.0
Ten produkt nie ma jeszcze opini.
Dodaj pierwszą!
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także
Produkty podobne
Rolki FR UFR 90 Intuition - Czarne
Rolki Powerslide Next 90 - Ciemno Szare
Rolki Powerslide Zoom Trinity 100 + Ochraniacze Powerslide + Kask
Rolki Powerslide Hardcore EVO Sam Crofts - Szare
Rolki Powerslide Next 110 - NO WAR
Rolki Powerslide Hardcore EVO Pro 110 - Biało/Czarne
Rolki Iqon CL 15 - Niebieskie
Rolki Seba High Light 310 2022 - Czarne
Rolki Seba High Light 310 2022 - Białe
Rolki FR UFR 310 - Czarne
Rolki Powerslide Storm 80 Nicoly Pro - Błękitno/Białe
Rolki Iqon TR 10 Decode Pro 4 Wheels - Kompletne
Rolki FR FR1 325 2022 - Czarne
Rolki Iqon CL 20 Lite - Szare
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także