Producent: Roces
Art. 101294-00002
Rolki Roces 1992 - Malta
- para rolek (2 rolki)
- klucz
- hamulec
Jeśli zamówiony towar nie spełni twoich oczekiwań, masz prawo do jego zwrotu lub wymiany w przeciągu 14 dni od otrzymania zamówienia.
Koszty oraz sposoby wysyłki uzależnione są od łącznej kwoty zamówienia oraz adresu – szczegóły można sprawdzić tutaj.
Produkt z wadą fizyczną lub prawną (rękojmia) może być reklamowany w terminie 2 lat od daty zakupu.
Rolki Powerslide Phuzion Radon 90 - Teal
Rolki FR FR1 90 - Czarne
Rolki Rollerblade Zetrablade W - Czarno/Turkusowe
Rolki Rollerblade Spark 80 - Czarno/Żółte
Rolki Powerslide Swell Triple Black 110
Rolki FR FRXP 80 - Coral
Rolki Powerslide Rocket - Szare
Rolki K2 Trio LT 100 W
Rolki K2 Alexis 80 Boa - Czarno/Pomarańczowe
Rolki Rollerblade Macroblade 84 Boa W - Czarno/Błękitne
Rolki Them 909 Clarks 80 - Niebieskie
Rolki Rollerblade Macroblade 80 ABT W Szaro/Miętowe
Szczegóły produktu
Dla każdego rolkarza, który pamięta lata 90., widok rolek Roces 1992 będzie znajomy. Jeżeli kiedykolwiek chcieliście się poczuć jak w złotej dekadzie jazdy na rolkach, teraz macie niepowtarzalną okazję!
Czym są Roces 1992? Wbrew pozorom, nie jest to wskrzeszenie modelu Roces FCO z dawnych lat – bliżej im do modelu Roces Street, który miał mocniejszą szynę i był przeznaczony do jazdy bardziej agresywnej, choć z dzisiejszego punktu widzenia można powiedzieć, że to protoplasta rolek freeskate/powerblading. Oprócz nowej kolorystyki, zmodernizowanej, niższej cholewki oraz linera godnego dzisiejszych czasów to w zasadzie te same rolki.
But jest oparty o skorupę, która jest punktem odniesienia dla branży od roku 1981 – PRO, czyli model, który do dziś używany jest w szalenie popularnych rolkach do jazdy agresywnej M12. To smukły, wytrzymały but doskonale trzymający i chroniący stopę. Dzięki wysokiemu wiązaniu ponad kostkę oraz anatomicznemu ukształtowaniu samej skorupy nie jest konieczna klamra 45 stopni, aby pięta pewnie siedziała w miejscu. Cholewka, jak już wspomnieliśmy, jest nowszym elementem, niż te stosowane w rolkach w latach 90.: jest niższa z tyłu, zapewniając lepszy zakres ruchów. Zapinamy ją na opatentowaną klamrę memory buckle, która umożliwia zapamiętanie wybranej pozycji. Wewnątrz skorupy znajdziemy wygodny, średniej grubości, anatomicznie ukształtowany liner.
Jak to za dawnych czasów bywało – szyna jest przytwierdzona do skorupy za pomocą nitów. Model użyty w Roces 1992 to dosłownie ta sama część, jakiej trzydzieści lat temu legendy jazdy na rolkach używały do podboju miejskiej przestrzeni. Jest to kompozytowa szyna, wykonana z poliamidu z dodatkiem włókien szklanych (15%) dla zwiększenia sztywności i wytrzymałości mechanicznej. W przeciwieństwie do starych rolek, w których używano plastikowych podkładek dystansowych, w modelu 1992 otrzymujemy aluminiowe – dzięki temu, koła mają mniejsze opory toczenia. Producent, jak można się spodziewać w rolkach z kompozytową szyną, zastosował dwustronne śruby.
Szyna jest stosunkowo niska, a więc pomieści koła o maksymalnej średnicy 76 mm. Co prawda nie jest to wielkość najczęściej obecnie spotykana w rolkach do jazdy rekreacyjnej, fitness czy miejskiej – no, ale jak idziemy w oldschool, to po całości. Z drugiej strony – to tylko 4 mm średnicy mniej niż popularne 80 mm, więc nie ma co się obawiać, że rolki będą zbyt wolne. Fabrycznie montowane koła mają twardość 82A, tak aby zapewnić wysoki poziom komfortu jazdy, a toczą się dzięki odpornym łożyskom ABEC5. Rolki posiadają hamulec dołączony w pudełku, trzeba go zamontować samodzielnie – można to zrobić zarówno na lewej, jak i prawej rolce.
Roces nie ograniczyli się tylko do wyprodukowania old-schoolowych rolek w ładnych kombinacjach kolorystycznych, jak to miało miejsce w przypadku innych producentów na rynku wypuszczających podobne produkty. Zgodnie z polityką dbania o środowisko, spora część użytych w produkcji materiałów pochodzi z odzysku lub jest przyjazna dla środowiska. Plastik skorupy wykonano w 47% ze skrobi kukurydzianej, natomiast pianki linera są zrobione w 100% z poliuretanu pochodzącego z recyclingu. Opakowanie też nadaje się do recyclingu i zawiera zaledwie 1% plastiku.
Roces 1992 to nie są po prostu zwykłe rolki – to hołd dla historii firmy oraz jazdy na rolkach jako sportu. Na ich przykładzie widać także, jak ponadczasowy był projekt rolek Roces Street – trzydzieści lat później wystarczyły naprawdę drobne zmiany, aby rolki znów mogły lśnić na ulicach naszych miast. I co najlepsze – są dostępne w trzech, świetnie wyglądających, wariantach kolorystycznych.
O producencie
Historia firmy Roces zaczęła się w roku 1952, w małym mieście Montebelluna położonym 50 kilometrów od Wenecji. Firma początkowo produkowała skórzane buty trekkingowe oraz narciarskie, a po kilkunastu latach miała całą gamę produktów kierowanych do narciarzy, adoptując nową technologię produkcji butów z tworzyw sztucznych. W roku 1978 firma wypuściła na rynek pierwsze w historii łyżwy z plastikowym butem. Kilka lat później, Vasco Casavin, należący już do drugiego pokolenia właścicieli firmy, spotkał na targach w Los Angeles Scotta Olsona – założyciela firmy Rollerblade. Panowie dobijają targu – Roces zaczyna produkować rolki dla firmy Rollerblade.
Powstaje pierwszy model, nazwany PRO – to właśnie ta sama legendarna skorupa, którą możemy do dziś spotkać w modelu Roces M12 UFS. Po dekadzie wspólnego rozwoju technologii produkcji rolek, drogi dwóch firm się rozchodzą – w roku 1994, ponownie na targach w Los Angeles, Roces prezentują swoją pierwszą, autorską kolekcję. Było to niemałe zaskoczenie w branży – Rollerblade już wtedy byli bardzo silną marką i mało kto wiedział, że za rozwojem i produkcją ich sprzętu stoi włoska firma.
Roces doskonale wyczuli moment wypłynięcia na międzynarodowe wody, ponieważ połowa lat 90-tych to gwałtowny boom na jazdę na rolkach. W roku 1996 na rynek trafiają pierwsze w historii „prawdziwe” rolki aggressive, czyli M12 – zaprojektowane od A do Z pod kątem tego stylu jazdy i wyposażone we wzmocnioną szynę. Historia firmy przeplata się z jazdą agresywną przez kolejne lata, a nawet gdy Roces tworzą markę Valo wraz z Jonem Julio, legendą sportu, M12 ciągle są produkowane.
Jednak także inne segmenty jazdy na rolkach zawdzięczają firmie z Włoch całkiem sporo – jako pierwsza oferuje szeroką gamę modeli do gry w hokeja na rolkach, a już w roku 1995 wypuszcza rolki o nazwie Sydney, które można nazwać dziadkiem wszystkich współczesnych rolek freeskate. Firma już wtedy oferowała rolki do jazdy szybkiej oparte o carbonowy but ze skórzanym obszyciem. W roku 1997 Roces wypuścili rolki, które można nazwać protoplastą obecnych nartorolek i rolek terenowych – czyli Big Cat. W tym samym roku pojawia się rolka Mexico City 5 – model dedykowany do jazdy downhill.
Przez ponad 60 lat funkcjonowania firmy, Roces wyznaczali trendy w branży i aktywnie wspierali środowisko rolkarzy. Ta firma to jeden z kamieni węgielnych naszego ulubionego sportu i ciężko przecenić jej znaczenie. Produkty w jej ofercie to rezultat dekad rozwoju, doświadczeń i gromadzenia wiedzy.
Tabela rozmiarów
Co to jest Mondopoint?Rolki Roces 1992 - Malta
0.0
Ten produkt nie ma jeszcze opini.
Dodaj pierwszą!
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także
Produkty podobne
Rolki Powerslide Phuzion Radon 90 - Teal
Rolki FR FR1 90 - Czarne
Rolki Rollerblade Zetrablade W - Czarno/Turkusowe
Rolki Rollerblade Spark 80 - Czarno/Żółte
Rolki Powerslide Swell Triple Black 110
Rolki FR FRXP 80 - Coral
Rolki Powerslide Rocket - Szare
Rolki K2 Trio LT 100 W
Rolki K2 Alexis 80 Boa - Czarno/Pomarańczowe
Rolki Rollerblade Macroblade 84 Boa W - Czarno/Błękitne
Rolki Them 909 Clarks 80 - Niebieskie
Rolki Rollerblade Macroblade 80 ABT W Szaro/Miętowe
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także