PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0

Producent: Powerslide

Art. 904614

Dostępne
3.0 / 1 opinia czytaj opinię
31

Szyny do rolek Powerslide Combat Rocker 4x80 260mm - Czarne

989,99 zł

Dostępne wersje

Szyny do rolek Powerslide Combat Rocker 4x90 291mm - Czarne Szyny do rolek Powerslide Combat Rocker 3x110 290mm - Czarne Szyny do rolek Powerslide Combat Rocker 3x110 260mm - Czarne
para

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymać informację o dostępności produktu

  • para szyn (2 szyny)
  • 8 osi
  • 8 tulejek do kół
  • 16 tulejek do szyn (tzw. piesków)
  • 1 klucz

Jeśli zamówiony towar nie spełni twoich oczekiwań, masz prawo do jego zwrotu lub wymiany w przeciągu 14 dni od otrzymania zamówienia.

Koszty oraz sposoby wysyłki uzależnione są od łącznej kwoty zamówienia oraz adresu – szczegóły można sprawdzić tutaj

Produkt z wadą fizyczną lub prawną (rękojmia) może być reklamowany w terminie 2 lat od daty zakupu.

Szczegóły produktu

Opis produktu

Poznajcie nową jakość pośród szyn do jazdy miejskiej: modele Powerslide Combat Rocker.

Szyny Combat Rocker powstały z myślą o freeskatingu oraz jeździe bardziej „artystycznej” jeździe typu flowskating/wizard.

Wszystkie warianty szyn Combat Rocker są wykonane z aluminium klasy 6061, poprzez ekstruzję oraz wykończenie obróbką skrawaniem. Jednak nie jest to prosta ekstruzja single-void. Nie jest to także bardziej popularna double-void. To proces triple-void, do tej pory stosowany tylko w najlepszych szynach do jazdy szybkiej!

Dzięki niemu, szyna posiada mostki poprzeczne na dwóch poziomach - jej sztywność jest wprost  niewiarygodna. Naprawdę, może stawać w szranki z dowolnym modelem konkurencji. Naturalnie, mamy tutaj montaż Trinity, co dodatkowo skutkuje niesamowicie solidnym połączeniem szyny z butem.

Unikalną cechą szyn Combat jest możliwość regulowanego rockeringu kół. W przeciwieństwie do wcześniejszych modeli od Powerslide, tutaj mamy możliwość wyboru pomiędzy aż sześcioma pozycjami każdego z kół, zamiast między zaledwie dwiema. To dzięki sześciokątnym podkładkom pod osie, które pozwalają na niezwykle precyzyjne ustawienie rockeringu. Można uzyskać bardzo subtelne odczucie, ale i ekstremalną różnicę poziomów, jeżeli wolicie.

Co ciekawe, pomimo zastosowania podkładek, szyna nadal używa osi jednoczęściowych z gwintem! W porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w przeszłości, z osiami dwuczęściowymi, upraszcza to proces ustawiania pozycji kół. Co więcej, podkładki są zrobione ze stali nierdzewnej - co jest naprawdę istotne, ponieważ materiał ten nadaje im wytrzymałość. Osie używane w szynach freeskate, także Combat Rocker, wykonane są z aluminium, czyli metalu miększego od stali. Ryzyko zerwania gwintu w podkładce jest więc minimalne.

Jak się zapewne domyślacie, takie rozwiązanie daje nam niezwykłą elastyczność ustawienia kół. To ogromna zaleta z kilku powodów, jednak największym z nich jest zwrotność. Możemy ustawić koła pod swój gust, nawet użyć rockeringu do pochylenia rolek bardziej do przodu, aby uzyskać bardziej dynamiczną pozycję do jazdy. Możliwości jest naprawdę wiele, a szyna zachęca do eksperymentowania. Podkładki do rockeringu mają numerowane kąty, co jest miłym dodatkiem – dzięki temu łatwiej się połapać, jak wszystko ma być ułożone.

Jeżeli chodzi o model 4x80 o długości 260 mm: jeżeli chcecie szyn, które nie odbiegają aż tak drastycznie w odczuciu od  klasycznego zestawu 4x80, ale oferują więcej stabilności i szeroki wachlarz opcji rockeringu, to jest to opcja dla Was.

Dane techniczne

O producencie

Inne produkty tego producenta Powerslide

Powerslide to jeden z liderów branży, pomimo że w porównaniu do jej weteranów firma pojawiła się na rynku dość późno, bo dopiero w 1994 roku. Marka, mająca siedzibę w Niemczech, weszła na rynek w czasach szczytu popularności jazdy na rolkach, oraz niestety — zalewu tanich, niskiej jakości rolek, którym bliżej było do zabawek, niż sprzętu sportowego. W takich warunkach Powerslide przyświecał jeden cel: przełamanie wizerunku jazdy na rolkach jako niepoważnej zabawy i wypromowanie jej jako sportu. Nic w tym dziwnego – właściciel firmy, Matthias Knoll, sam jest rolkarzem – jako były zawodnik w jeździe szybkiej, po prostu żyje tym sportem. Można śmiało powiedzieć, że jego miłość do rolek to motor napędowy firmy już od ponad 25 lat.

Jeżeli mielibyśmy scharakteryzować Powerslide w trzech słowach, będą to: jakość, różnorodność, innowacje. Niemcy od samego początku istnienia firmy rzucili wyzwanie gigantom branży i konkurowali z nimi jakością swoich produktów. Obecnie, Powerslide są w technologicznej czołówce: but oraz linery do termoformowania, kompresowany carbon, nowatorski montaż szyny zwany Trinity – a to tylko rzeczy wprowadzone stosunkowo niedawno, na które konkurencja nie ma odpowiedzi. Historycznie, to Powerslide wprowadzili na rynek pierwszy model rolki freestyle slalom oparty na bucie ze zintegrowaną wyściółką. Jako pierwsi opracowali rolkę do jazdy agresywnej wykonaną z carbonu. Byli pierwszą firmą, która wprowadziła koła rozmiaru 125 mm do jazdy szybkiej. Zainicjowali powrót popularności szyn flat do aggressive oraz wprowadzili w nią rozmiary kół większe niż 60 mm. Także oni stoją za rozpowszechnieniem mody na rolki z trzema kołami. Obecnie, jako jedyna firma na rynku, produkują rolki terenowe (oprócz bardziej popularnych nartorolek).

Ten pęd ku zmianom i ulepszeniom jest wyjątkowy w skali branży – nie ma drugiej takiej firmy, której właściciele dawaliby zielone światło dla najbardziej nawet brawurowych pomysłów, nie pytając nawet jakie zyski to przyniesie. Powerslide mają także, bez dwóch zdań, najbardziej kompletną ofertę, w której oprócz zwyczajowych elementów takich jak rolki do jazdy rekreacyjnej, fitness, szybkiej, aggressive i miejskiej możemy znaleźć produkty opracowane z myślą o freestyle slalom, downhill, inline alpine. Naturalnie, do tego dochodzi cała gama akcesoriów i części: kasków, ochraniaczy, kół, łożysk, szyn i tak dalej. Na tym się nie kończy – od kilku lat firma mocno inwestuje w segment wrotek, zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i gry w roller derby czy nawet jazdy w skateparku. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli nie ma czegoś w ofercie Powerslide, to jest bardzo mało prawdopodobne, aby miała to inna firma.

Powerslide to także imponujące portfolio marek: linery MyFit, łożyska Wicked, rolki hokejowe Reign, rolki aggressive USD, szyny Kizer, koła Undercover, Matter, Gawds, Prime, Juice, wrotki Chaya, ochraniacze i kaski Ennui oraz wiele innych, nie tylko związanych z rolkami.

Powerslide to jednak przede wszystkim ludzie, którzy współtworzą firmę i społeczność wokół niej. Niemcy współpracują z rolkarzami na całym świecie i wspierają sponsoringiem dziesiątki z nich. Zarówno nasz Polski, jak i międzynarodowy zespół Powerslide są złożone z nazwisk, które znane powinny być każdemu fanowi rolek, a których jest najzwyczajniej zbyt wiele, aby je w tym miejscu wymieniać.

Opinie (1)

Szyny do rolek Powerslide Combat Rocker 4x80 260mm - Czarne

3.0
1 opinii o produkcie
1 opinia o produkcie
5 gwiazdek ( 0 )
4 gwiazdki ( 0 )
3 gwiazdki ( 1 )
2 gwiazdki ( 0 )
1 gwiazdka ( 0 )

Najbardziej pomocna opinia

( 5 osób oceniło ją jako pomocną )

Ciekawy oversize szyny, świetny rockering LECZ wątpliwy projekt

Plusy: 1. System rockeringu świetny (właściwie jest to ulepszony system K2 Unnatural) - daje możliwość rockeringu, o czym warto konkretnie napisać - od 0-2mm w krokach 0.5/1/0.5 mm. W zestawie jest drugi zapasowy komplet podkładek, szkoda jednak, że nie ma drugiego kompletu dającego rocker w przedziale np. 0-3mm, co w tym systemie nie stanowiłoby technologicznego problemu. 2. Ciekawa koncepcja "oversizingu" 4x80 z 243 na 260, faktycznie dodająca trochę dodatkowej stabilność kosztem odrobiny zwrotności. 3. Możliwość użycia kół 84mm (dokładniej o tym niżej, bo stanowi to i plus i minus, zaś Powerslide chyba sam do końca już nie wie jakie koła można stosować w tej szynie, w specyfikacji pisząc w jednym miejscu o kołach 80mm, w innym o 84mm, na szynie jest napisane max. 4x80mm, na pudełku zamazana na czarno długość 243mm :D)NIESTETY, coś zostało chyba skopane z projektem lub produkcją szyny:1. Szerokość na montaż koła (oczywiście już z podkładkami) jest o jakieś 1mm+ większa niż powinna być, przez co trzeba tak dokręcać śruby, że powoduje to wygięcie do środka boków ramy w miejscach osi (tak, zamiast ~24mm jest jakieś 25,3mm). Nie wygląda to dobrze i choć wszystko póki co się trzyma i kręci się dobrze, budzi wątpliwości czy łożyska są dociśnięte równomiernie w optymalnej płaszczyźnie i powstają nieporządane naprężenia. A wystarczyło by, aby podkładki były po prostu po ~0.5mm grubsze, lub cała szyna węższa o ~1mm. Bardzo to jest dziwne.2. Została o 5mm obniżona linia osi kół od buta (porównując np. do tej jaka jest w szynie Katana 4x80) - lub od drugiej strony mówiąc - podwyższona wysokość od osi do płaszczyzny montażu do buta. W rezultacie cały ten "kanał" pod butem jest pusty i właściwie wysokość (tzw. "standing height") robi się podobna do montażu standardu 195/165. Gdyby ograniczeniem nie była długość szyny, można by właściwie montować koła 90mm. A tak, to można zamontować kółka 84mm i zrobić sobie na flacie rocker 80-84-84-80. Pozwala to wtedy dysponować efektywnym rockeringiem 0-4mm lub stale zachowując 2mm kompensować starcie środkowych kół. Jest to więc ciekawy dodatkowy "ukryty" feature, JEDNAK wciąż zostają wtedy jeszcze 'puste' 3mm na wysokości pod butem (i to w najwyższym położeniu rockera osi), a to jest sprzeczne z flagową cechy Trinity "close to the foot as possible"/"lowest center od gravity", wg. którego Powerslide ciągle reklamuje i tą szynę.Poza tym, cała szyna (to już może nie dla każdego jakaś wada, lecz cecha) jest dość masywna wizualnie, 'ciosana' prostymi liniami (estetycznie dyskusyjne "zabudowanie" kół - czy to było konieczne?), waży ok 310g, a więc tak jakby do Katany 4x80 (o.k 190g) dodać piąte koło.Daję narazie 3 gwiazdki, bo liczyłem bardziej na zmodyfikowaną o elastyczny rockering Katanę (która dla jest wzorcem State-Of-Art, zarówno wykonania i funkcjonalności), o podobnej wysokości, i szynę której nie trzeba giąć, żeby ją prawidłowo skręcić. Będę chyba pisać do Powerslide o wyjaśnienie o co z tym wszystkim chodzi...Ogólnie to szyna warta spróbowania, możliwość delikatnego odrockerowania i dodatkowej stabilności na ulicę/skatepark, ale.. Katany nie zastąpi :) No i liczyłbym na model v.2 z obniżoną wysokościa i bez potrzeby gięcia.

Ocenione przez 1 osób

BZ
Bartek Z
Potwierdzony klient sklepu
[ 3 / 5 ]
11.05.2023

Ciekawy oversize szyny, świetny rockering LECZ wątpliwy projekt

Plusy:
1. System rockeringu świetny (właściwie jest to ulepszony system K2 Unnatural) - daje możliwość rockeringu, o czym warto konkretnie napisać - od 0-2mm w krokach 0.5/1/0.5 mm. W zestawie jest drugi zapasowy komplet podkładek, szkoda jednak, że nie ma drugiego kompletu dającego rocker w przedziale np. 0-3mm, co w tym systemie nie stanowiłoby technologicznego problemu.
2. Ciekawa koncepcja "oversizingu" 4x80 z 243 na 260, faktycznie dodająca trochę dodatkowej stabilność kosztem odrobiny zwrotności.
3. Możliwość użycia kół 84mm (dokładniej o tym niżej, bo stanowi to i plus i minus, zaś Powerslide chyba sam do końca już nie wie jakie koła można stosować w tej szynie, w specyfikacji pisząc w jednym miejscu o kołach 80mm, w innym o 84mm, na szynie jest napisane max. 4x80mm, na pudełku zamazana na czarno długość 243mm :D)

NIESTETY, coś zostało chyba skopane z projektem lub produkcją szyny:

1. Szerokość na montaż koła (oczywiście już z podkładkami) jest o jakieś 1mm+ większa niż powinna być, przez co trzeba tak dokręcać śruby, że powoduje to wygięcie do środka boków ramy w miejscach osi (tak, zamiast ~24mm jest jakieś 25,3mm). Nie wygląda to dobrze i choć wszystko póki co się trzyma i kręci się dobrze, budzi wątpliwości czy łożyska są dociśnięte równomiernie w optymalnej płaszczyźnie i powstają nieporządane naprężenia. A wystarczyło by, aby podkładki były po prostu po ~0.5mm grubsze, lub cała szyna węższa o ~1mm. Bardzo to jest dziwne.

2. Została o 5mm obniżona linia osi kół od buta (porównując np. do tej jaka jest w szynie Katana 4x80) - lub od drugiej strony mówiąc - podwyższona wysokość od osi do płaszczyzny montażu do buta. W rezultacie cały ten "kanał" pod butem jest pusty i właściwie wysokość (tzw. "standing height") robi się podobna do montażu standardu 195/165. Gdyby ograniczeniem nie była długość szyny, można by właściwie montować koła 90mm.
A tak, to można zamontować kółka 84mm i zrobić sobie na flacie rocker 80-84-84-80. Pozwala to wtedy dysponować efektywnym rockeringiem 0-4mm lub stale zachowując 2mm kompensować starcie środkowych kół. Jest to więc ciekawy dodatkowy "ukryty" feature, JEDNAK wciąż zostają wtedy jeszcze 'puste' 3mm na wysokości pod butem (i to w najwyższym położeniu rockera osi), a to jest sprzeczne z flagową cechy Trinity "close to the foot as possible"/"lowest center od gravity", wg. którego Powerslide ciągle reklamuje i tą szynę.

Poza tym, cała szyna (to już może nie dla każdego jakaś wada, lecz cecha) jest dość masywna wizualnie, 'ciosana' prostymi liniami (estetycznie dyskusyjne "zabudowanie" kół - czy to było konieczne?), waży ok 310g, a więc tak jakby do Katany 4x80 (o.k 190g) dodać piąte koło.

Daję narazie 3 gwiazdki, bo liczyłem bardziej na zmodyfikowaną o elastyczny rockering Katanę (która dla jest wzorcem State-Of-Art, zarówno wykonania i funkcjonalności), o podobnej wysokości, i szynę której nie trzeba giąć, żeby ją prawidłowo skręcić.
Będę chyba pisać do Powerslide o wyjaśnienie o co z tym wszystkim chodzi...

Ogólnie to szyna warta spróbowania, możliwość delikatnego odrockerowania i dodatkowej stabilności na ulicę/skatepark, ale.. Katany nie zastąpi :) No i liczyłbym na model v.2 z obniżoną wysokościa i bez potrzeby gięcia.

3.0
1 opinia o produkcie
Gdzie kupić
Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także

989,99 zł
Powiadom o dostępności
Dodaj do koszyka