Kolekcja rolek Rollerblade na sezon 2013 to przede wszystkim sprawdzone rozwiązanie. Po raz kolejny jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku wprowadza na rynek nową kolekcję rolek, którą w skrócie można przedstawić następująco:

 • URBAN – rolki do jazdy miejskiej (freeride/urban skating)

RB – oparte na bucie z modelu Twister z nieco bardziej elastycznym cuffem (cholewką). Połączenie rolki do freeride z fitnesowym komfortem. Dostępny model z szyną 285mm (kółka 4 x 90mm) oraz (nowość w roku 2013) z szyną 310mm (kółka 3 x 100mm, 1 x 90mm).

Rollerblade - RB 90

Fusion – seria bardzo popularnych rolek do freeride, opartych na sprawdzonej skorupie Fusion. Bez zmian w stosunku do roku 2012, rolki Fusion dostępne w 3 różnych wersjach:

 • X3 - z kompozytową szyną o długości 260mm i kółkami 80mm.
 • 84 - z aluminiową szyną o długości 255mm i 273mm w zależności od rozmiaru i kółkami 84mm oraz klamrą na podbiciu w miejscu rzepa z modelu X3.
 • GM – pro model Grega Mirzoyana wykonany z plastiku otrzymanego zsurowców wtórnych z aluminiową szyną 255mm lub 273mm w zależności od rozmiaru oraz kółkami 84mm.

Twister – jeden z najbardziej znanych modeli firmyRollerblade. Wszechstronna rolka zarówno do jazdy fitnesowej (hamulec w komplecie) jaki do freeride oraz slalomu. Niezwykle wygodna oraz trwała standardowo dostępna w wersji damskiej i męskiej z aluminiową szyną 243mm wyposażoną w kółka Rollerblade 80mm oraz (nowość w sezonie 2013) oraz wersji Limitowanej w zupełnie nowej kolorystyce z kółkami Hyper – Concrete +G 80mm/84a.

 • Street - rolki do jazdy agresywnej

Segment rolek do jazdy agresywnej w sezonie 2013 zajmą jedynie 3 modele:

 • Solo Estilo Rob Guerrero 3 - trzecia edycja pro modeluamerykańskiego rolkarza Roberta Guererro oparta na skorupie Fusion z linerem i szyną Blank oraz kółkami 60mm
 • New Jack 4 - czwarte edycja rolek New Jack opartej na sprawdzonej konstrukcji z szyną Blank oraz kółkami 60mm
 • Swindler - typowe rolki dla początkujących wyposażone w szynę TRS Street oraz kółka 60mm

Rollerblade - Robert Guerrero 3Rollerblade - New Jack 4Rollerblade - Swindler

 • Spitfire - kolekcja rolek dla najmłodszych

Kolekcję rolek dla dzieci rozpoczynają dwa modele Spitfire S (dla chłopców) oraz Spitfire G (dla dziewczyn), które dostępne są zarówno jako osobne produkty jak w specjalnych zestawach Combo (z kompletemochraniaczy - kolano, łokieć, nadgarstek) oraz Cube (z kompletem ochraniaczy oraz kaskiem). Modele te są regulowane w zakresie 4 rozmiarów oraz posiadają kompozytową szynę z kółkami 72mm i wkładkę wewnętrzną Junior 5 Star Fit.

Z wyższej półki w kolekcji Rollerblade 2013 dla dzieci znajdziemy modeleSpitfire TR (wersja dla chłopców i dziewczyn) oparte na bucie z systemem Junior True Wrap i kompozytowej szynie Lo-Balance i kółkami 72mm oraz model Spitfire Alu - najwyższy model z serii Spitfire - ALU wyposażony w Junior True Wrap, aluminiową szynę oraz kółka 76mm.

Rollerblade - Spitfire SRollerblade - Spitfire GRollerblade - Spitfire GRollerblade - Spitfire G

 • Spark - rolki dla początkujących do jazdy rekreacyjnej

Modele rolek Spark zostały zaprojektowane z myślą o ludziach rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na rolkach. Lekka i bardzo stabilnakonstrukcja zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy. SeriaSpark dzieli się na:

 • Spark Comp - podstawowy model serii Spark z asymetrycznie sznurowanym butem, wkładką Training 5 Star Fit oraz kompozytową szyną Lo-Balance zapewniający nisko osadzony środek ciężkości - bardzo istotny element podczas stawiania pierwszych kroków na rolkach. Dostępne wersje damska i męska.
 • Spark 80 Alu - rolka z systemem sznurowania Spark Double Wrap, wkładką Training 5 Star Fit orazaluminiową szyną Lo-Balance o tej samejkonstrukcji co w modelu Spark Comp. Dostępne dwie wersje: damska i męska.
 • Spark 84 - najbardziej zaawansowany model serii Spark oparty na bucie z asymetrycznym sznurowaniem Spark Double Wrap z wkładką Training 5 Star Fit oraz aluminiową szyną Lo-Balance, w której zamontowano kółka o średnicy 84mm. Również dostępne w wersji damskiej i męskiej.
 • XL - specjalnie zaprojektowany model dla osób z rozmiarem stopy od 48 do 52, oparty na super mocnej aluminiowej szynie o długości 13'' mieszczącej kółka do średnicy 90mm.

Wszystkie modele z serii Rollerblade - Spark posiadają bardzo nisko osadzony środek ciężkości dzięki zastosowaniu szyny o konstrukcji Lo-Balance. Długość szyny różni się w zależności od rozmiaru buta. Rozmiary od 35 do 42,5 posiadają szynę o długości 260mm, natomiast rozmiary powyżej 42,5 wyposażono w szynę o długości 280mm. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie odpowiedniej stabilności nawet przy bardzo małych jak i przy bardzo dużych rozmiarach nogi. Dodatkowo w wersjach z kółkami o średnicy 80mm istnieje możliwość zamontowania kółek 84mm.

Rollerblade - Spark 80Rollerblade - Spark 80Rollerblade - Spark 80 AluRollerblade - Spark 80 AluRollerblade - Spark 80 AluRollerblade - Spark 80 AluRollerblade - Spark 80 Alu

 • Igniter - typowo fitnessowe modele oparte na bucie z wiązaniem True Wrap, wyciąganą wkładką Specialized 5 Star oraz szynie wykonanej zaluminium frezowanego. Propozycja dla osób poszukujących rolek do częstej i bardzo dynamicznej jazdy fitnessowej. W sezonie 2013 ofertę firmy Rollerblade opuściły modele Activa oraz Crossfire, które zostałyzastąpione dwoma modelamiIgniter: 100 (szyna 310mm z kółkami 3x100mm, 1x90mm) oraz 90 (z szyną 285mm i kółkami 4x90mm) w wersjach damskiej i męskiej.

Rollerblade -Igniter 90Rollerblade -Igniter 90Rollerblade -Igniter 90Rollerblade -Igniter 100

 • Tempest - bardzo popularny i jedyny w swoim rodzaju model przeznaczony dla osób, które poszukują rolki do amatorskiej jazdy szybkiej (lub dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze speed skatingiem). Konstrukcja butaTempest zbliżona jest do profesjonalnych modeli do jazdy szybkiej, jednak posiada wyższego buta z cholewką (cuffem) stabilizującym dodatkowo staw skokowy - co znacznie ułatwia jazdę osobom nie posiadającym doświadczenia w jeździe w niskich, typowo speed'owych rolkach. Model dostępny z 3 rozmiarami kółek: 4x90mm, 3x100mm i 1x90mm oraz 3x110mm i 1x100mm. Każdy model również dostępny w wersji damskiej i męskiej

Rollerblade - TempestRollerblade - TempestRollerblade - TempestRollerblade - Tempest

Nowa kolekcja rolek Rollerblade to przede wszystkim sprawdzone i dopracowane modele w nowej odświeżonej szacie graficznie.