Kółka Matter – Juice FSK przez wiele osób uważane są jedne z najlepszych kółek do slalomu. Materiał, z którego zostały wykonane to znana mieszanka PU wykorzystywana do produkcji najpopularniejszych kółek do jazdy szybkiej Matter – Super Juice.

Największym zaletami kółek Matter – Juice jest ich odporność na ścieranie, przyczepność oraz niesamowita szybkość.

Niestety podczas użytkowania kółek Matter – Juice FSK (Zafiro, Crazy Glue) zdarzało się, że przy bardzo dużych obciążeniach występowały pęknięcia core'a (huba). Firma Matter postanowiła rozwiązać ten problem przed wprowadzeniem na rynek kolekcji kółek na rok 2013.

Matter - FSK Juice

Już w zeszłym roku firma Matter odpowiedzialna była za produkcję najwyższej jakości kółek Undercover, przeznaczonych do Powerbladingu/Jazdy miejskiej.

Undercover - Powerblading

Kółka te zostały wyposażone w zupełnie nowy core (hub), która jest znacznie „pełniejszy” oraz dodatkowo wzmocnionym włóknem szklanym. Testy pokazały, że nawet potężniejszy rolkarz podczas skoku ze kilkunastu schodów nie jest w stanie uszkodzić konstrukcji rdzenia kółka.

Dlatego też w nowych modelach kółekMatter przeznaczonych do slalomu: FSK Juice, Zafiro oraz Crazy Glue zastosowano core (hub) z kółek Undercover - Powerblading, eliminując tym samym problem pękającego rdzenia.

Matter - FSK Juice

Tym zakres wykorzystania kółek z serii FSK znacznie się zwiększył. Model FSK Juice o twardości F1 dzięki swojej ogromnej prędkości i żywotności może być wykorzystywany we freeride'dzie lub downhill'u natomiast model Zafiro idealnie nadaje się do wykonywani slajdów.

Warto również wspomnieć o wprowadzeniu do oferty nowego czerwonego koloru wersji Juice FSK F1.

Wszystkie modele kółek Matter z serii FSK 2013 posiadają nowy, mocniejszy core:

  • FSK Juice F1 oraz F2 – przeznaczone do jazdy po asfalcie
  • Zafiro – bardzo szybkie i idealne do slajdów
  • Crazy Glue – przeznaczone do jazdy w halach oraz po super gładkich powierzchniach

Matter - FSK 2013