Hyper od wielu lat słynie z produkcji wysokiej jakości kółek do każdej dyscypliny inline skatingu. W przypadku jazdy miejskiej (freeride/urban skating), modelem flagowym firmy Hyper stała się seria Concrete +G.

Obecnie kółka Concrete +G dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych oraz w 3 rozmiarach: 72mm, 76mm oraz 80mm. Wszystkie modele o twardości 84a.

Hyper - Create - Concrete

Skąd taka popularność tych kółek? Firma Hyper, z myślą o rolkarzach freeride'owych, wyprodukowała kółka ze specjalnie zaprojektowanym core'm (hub) o nazwie Circle 8 oraz z wykorzystaniem specjalnej mieszanki PU o nazwie +G. Wszystko to po to, aby wyeliminować takie problemu jak pękający hub, odklejanie się PU od core czy też rozwarstwianie się kółka.

Dodatkowo technologia +G zapewnia niesamowitą przyczepność i odporność na ścieranie, co znacznie zwiększa żywotność kółek i uczucie jazdy nawet po bardzo chropowatych nawierzchniach.

Sukces kółek Hyper - Concrete +G zaowocował wprowadzeniem na rynek kolejnego modelu o nazwie Hyper - Create +G, opartego na tym samym hubie (Circle 8) oraz PU wykonanym zgodnie z formułą +G.

Więc jaka jest różnica? Różnica, a raczej różnice są dwie główne:

To na czym powinniśmy się skupić przy wyborze pomiędzy Hyper - Concrete +G a Hyper - Create +G to profil kółka.

Okrągły profil kółek dedykowany jest głównie rolkarzom freeride'owym. Zwiększa on znacznie przyczepność i stabilność podczas jazdy i skoków (większa powierzchnia kółka styka się z nawierzchnią, po której jedziemy). Okrągły profil również znacznie lepiej się sprawdza podczas jazdy po chropowatych drogach czy po kostce brukowej - kółka nie wpadają tak łatwo w wąskie szczeliny. Hyper - Concrete +G to zdecydowanie pozycja dla osób na co dzień poruszających się po niezbyt idealnych trasach wymagających dużej przyczepności. Świetnie się również sprawdzają w slalomie.

Profil eliptyczny to przede wszystkim większa prędkość (dzięki mniejszej powierzchni styczności kółka z powierzchnią) kosztem przyczepności i stabilności (głównie przy skokach). Należy jednak zaznaczyć, że przyczepność kółek o profilu eliptycznym przy bardzo ostrych zakrętach (mocne pochylenie rolki pod kątem) będzie większa niż przy użyciu kółek z okrągłym profilem. Większa prędkość profilu eliptycznego wykorzystywana jest głównie w slalomie, gdzie nie tyle ważna jest szybkość, ale zachowanie prędkości np. podczas przejeżdżania całego toru na jednym kółku. Również ciekawa propozycja na miejskie trasy z wykorzystaniem większych prędkości.

Twardość kółek, różniący się jedynie o 1A pomiędzy Hyper - Concrete +G a Hyper - Create +G nie jest aż tak istotna jak ich profil. Nie mniej jednak twardość kółek Create +G nie jest przypadkowa. Kółka o profilu stożkowym znacznie szybciej się wycierają, dlatego zwiększenie twardości zwiększa nieco ich żywotność, niestety kosztem amortyzacji i wygody jazdy po nierównych powierzchniach.

Oba modele to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy mają styczność z jazdą po różnego rodzaju nawierzchniach wymagających wytrzymałych i sprawdzonych kółek.

Zakupu Hyper - Concrete +G oraz Hyper - Create +G odradzamy wyłącznie w przypadku jazdy na super gładkich nawierzchniach jak sale gimnastyczne czy inne obiekty zamknięte z gładkim betonem lub inną śliską powierchnią. W tym przypadku mogą nieco zbyt twarde.