PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Nauka skoku 360 ze schodów - film

Nauka skoku 360 ze schodów - film

Przed rozpoczęciem nauki 360 należy:

  • rozgrzać swoje mięśnie i stawy przed rozpoczęciem jazdy.
  • sprawdzić stan techniczny rolek - skok ze chodów wymaga użycia sprzęt przeznaczonego do jazdy agresywnej lub freeride, gdyż zwykłe rolki rekreacyjne lub fitnessowe mogą ulec zniszczeniu przy lądowaniu z wysokości powodując poważne kontuzje.
  • założyć komplet ochraniaczy oraz kask i sprawdzić dokładnie czy wszystkie rzepy i klamry zostały poprawnie dociągnięte. W przypadku upadku ochraniacze nie mogą się przesuwanać lub obracać.
  • zapiąć poprawnie rolki używając wszystkich klamer oraz sznurowadeł upewniając się, że podczas jazdy nasza stopa i staw skokowy będzie utrzymywany w stałej pozycji.
  • spróbować wykonać skok z obrotem 360 stopni na płaskim terenie zwracając uwagę na wskazówki umieszczone w filmie.

Do nauki skoku ze schodów należy znaleźć odpowiednie miejsce. Ponieważ wykonanie tego triku wymaga dużego doświadczenia i w pełni opanowanych umiejętności jazdy na rolkach, na początek należy wybrać kilka niskich i krótkich schodów. Z czasem, kiedy poczujemy się pewniej, a nasze 360 będzie wykonywane ze 100% skutecznością, możemy spróbować wykonać je na wyższych schodach.

Pamiętajmy, że skoki ze schodów - a tym bardziej te z obrotami wymagają doświadczenia i pewności siebie. Jeśli nie czujecie się pewnie na rolkach i jeszcze nigdy nie skakaliście zacznijcie od prostszych trików - TRENING CZYNI MISTRZA!