admin 14.01.2013

   Nauka skoku 360 ze schodów - film Ilość wyświetleń: 205

   Nauka skoku 360 ze schodów - film

   Przed rozpoczęciem nauki 360 należy:

   • rozgrzać swoje mięśnie i stawy przed rozpoczęciem jazdy.
   • sprawdzić stan techniczny rolek - skok ze chodów wymaga użycia sprzęt przeznaczonego do jazdy agresywnej lub freeride, gdyż zwykłe rolki rekreacyjne lub fitnessowe mogą ulec zniszczeniu przy lądowaniu z wysokości powodując poważne kontuzje.
   • założyć komplet ochraniaczy oraz kask i sprawdzić dokładnie czy wszystkie rzepy i klamry zostały poprawnie dociągnięte. W przypadku upadku ochraniacze nie mogą się przesuwanać lub obracać.
   • zapiąć poprawnie rolki używając wszystkich klamer oraz sznurowadeł upewniając się, że podczas jazdy nasza stopa i staw skokowy będzie utrzymywany w stałej pozycji.
   • spróbować wykonać skok z obrotem 360 stopni na płaskim terenie zwracając uwagę na wskazówki umieszczone w filmie.

   Do nauki skoku ze schodów należy znaleźć odpowiednie miejsce. Ponieważ wykonanie tego triku wymaga dużego doświadczenia i w pełni opanowanych umiejętności jazdy na rolkach, na początek należy wybrać kilka niskich i krótkich schodów. Z czasem, kiedy poczujemy się pewniej, a nasze 360 będzie wykonywane ze 100% skutecznością, możemy spróbować wykonać je na wyższych schodach.

   Pamiętajmy, że skoki ze schodów - a tym bardziej te z obrotami wymagają doświadczenia i pewności siebie. Jeśli nie czujecie się pewnie na rolkach i jeszcze nigdy nie skakaliście zacznijcie od prostszych trików - TRENING CZYNI MISTRZA!