PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Jakie są różnice pomiędzy rolkami Seba 2012 a 2013?

Jakie są różnice pomiędzy rolkami Seba 2012 a 2013?

Warto zwrócić uwagę, że rodzaju rolek w ofercie Seba z sezonu na sezon nie przybywa. Zmianom ulegają jedynie detale, które wpływają na poprawę jakości produktu oraz zwiększenie komfortu jazdy.

W roku 2013 cała linia rolek Seba uległa odświeżeniu wizualnemu oraz wprowadzono wiele drobnych, ale bardzo istotnym zmian w konstrukcji.

Seba – FR

FR to zdecydowanie najpopularniejszy model do jazdy miejskiej (freeride/urban skating) dostępny w kilku różnych wariantach. W sezonie 2013 wprowadzono kilka istotnych zmian do każdego z nich:

  • nowe kółka Seba – Street Invaders o twardości 84a – znacznie lżejsze z okrągłym profilem (w miejsce eliptycznego), zwiększającym stabilność podczas jazdy
  • nowa konstrukcja przedniej części cholewki (cuff) zawierająca specjalny „tunel” na pasek od klamry zapobiegający przesuwaniu się tego elementu. Gwarantuje to lepsze dopasowanie i stałą siłę zapięcia podczas jazdy.
  • nowy „zatrzask” (receptor) od górnej klamry. Znacznie mocniejszy i odpinający się przez pociągnięcie, a nie wciśnięcie co zapobiega odpinaniu się przy uderzeniu rolką o rolkę.

Warto tutaj zaznaczyć, że najniższy model z serii FRFRX został wyposażony w śrubę mocującą cholewką (bez możliwości regulacji położenia) w miejsce nitu. Dzięki temu teraz również do tego modelu będzie można zamontować Seba – FR Custom Kit.

Seria FR została dodatkowo wzbogacona o nowe pozycje:

  • Model FR Junior dostępny w dwóch kolorach oraz 3 rozmiarach (każdy z nich regulowany regulowany w zakresie 3 rozmiarów stropy)
  • model FR 1 w kolorze szarym


Seba – GTX

Model GTX powstał z myślą o rolkarzach, którzy jeżdżąc fitnessowo, czas od czasu, w wersji bardzo amatorskiej, próbują swoich sił w slalomie lub freeride'dzie. Model GTX w sezonie 2013 przeszedł poważne zmiany, które mają na celu zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy dla osób, które dopiero zaczynają jeździć na rolkach i potrzebują wygodnej, lekkiej i elastycznej rolki.

  • nowe kółka Seba – CK o twardości 82a, które znacznie lepiej amortyzują drgania i zwiększają komfort jazdy bo nierównym asfalcie
  • nowy cuff – lżejszy i zapewniający większą elastyczność co ułatwią jazdą początkującym i zwiększa komfort podczas normalnej jazdy fitnessowej
  • szybki system sznurowania – ułatwia poprawne zasznurowanie rolki i idealne dopasowanie do kształtów stopy zwiększając tym samym komfort
  • sowy matowy design, bez błyszczących elementów z przepuszczających powietrze materiałami zewnętrznymi
  • fabrycznie montowany hamulec

Seba – GT

Seba – GT (Gran Turismo) to zmodyfikowana wersja GTX posiadająca sztywniejszą i lżejszą szynę z pojedynczymi śrubami, klamrę w miejsce rzepu na podbiciu, rzep w okolicach palców, mocniejszą górną klamrę oraz szybsze łożyska. Konstrukcja skorupy w rolkach GT została oparta na modelu Seba - High z wyciąganym linerem GT. Model GT dedykowany jest osobom poszukujących solidnych i trwałych rolek do aktywnej jazdy miejskiej z elementami freeride'u. Nowy cuff oraz nowe miększe kółka, analogicznie jak w przypadku modelu GTX zwiększają komfort jazdy podczas długich miejskich przejażdżek. Model GT nie posiada w komplecie hamulca. Design rolki podobnie jak w przypadku GTX jest matowy, bez błyszczących elementów.

Różnice w rolkach GT i GTX pomiędzy modelami 2012 i 2013:

Seba – High

Jeden z najbardziej popularnych modeli do slalomu, który w wersji podstawowej został wyposażony w nowe kółka Seba – Street Invaders o twardości 84a, okrągłym profilu oraz niższej wadze. Lekkiej kosmetyce uległ również design High, a kolor kółek odpowiada kolorowi rolki.

W serii Seba – High dalej znajdziemy modele Deluxe (model High z szyną Seba – Deluxe) oraz model Carbon, w którym but oraz cholewka (cuff) zostały wykonane z carbonu. Model Carbon Original (oparty na karbonowym bucie oraz plastikowej cholewce) będzie dostępny w przyszłości z nowym, przeprojektowaym cuffem.

Seba – High Light to odchudzony model Seba – High Deluxe z zintegrowanym linerem, gwarantującym niższą wagę rolki oraz lepsze dopasowanie i kontrolę jazdy, oraz zmienionym designem, w którym wykorzystano lżejsze i bardziej elastyczne materiały. Nowy design oraz materiały zewnętrzne pozwalają na znacznie bardziej precyzyjne zapięcie rolki oraz zmniejszają wagę całej rolki.