PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Jaki liner wybrać do rolek?

Jaki liner wybrać do rolek?

W wielu przypadkach dobranie lub wymiana odpowiedniego linera to klucz do idealnie dopasowanego sprzętu. Przed wyborem nowego buta wewnętrznego należy dokładnie określić swoje, indywidualne potrzeby, aby wymiana buta wewnętrznego pozytywnie wpłynęła na nasze odczucia z jazdy. W tym celu przygotowaliśmy 4 przykłady wymian linera wraz z opisem jak to wpłynęło na charakterystykę rolki.

1. Rollerblade - RB 80 Cruiser 2019 oraz liner Reign - Slim Liner V3 - połączenie buta do jazdy z miejskiej z butem wewnętrznym przeznaczonym do jazdy agresywnej.

Rolki Rollerblade - RB 80 Cruiser 2019 oparte są na dość szerokiej skorupie, jednak zdarzają się osoby, dla których nawet ta konstrukcja z oryginalnym linerem jest za wąska. Niestety często wymiana linera na cieńszy wiąże się z utratą sztywności całego zestawu. Reign - Slim Liner V3 to cienki liner, który jest zarazem sztywny w okolicach kostki z dodatkowym sznurowaniem znacząco poprawiającym trzymanie kostki w bucie podczas jazdy. Taki zestaw to również idealne rozwiązanie do tzw. "downsizingu".

Rollerblade - RB 80 Cruiser 2019

2. Rolki Powerslide - Imperial oraz liner Intuition

Model Powerslide - Imperial słynie ze swojej bardzo wąskiej konstrukcji. Dla osób o wąskich stopach rolki Imperial są często idealnym rozwiązaniem, aby noga nie ruszała się wewnątrz buta podczas jazdy. Jednak w wielu przypadkach, oryginalny i nieco gruby liner Powerslide sprawia, że konieczny jest zakup większej skorupy co wpływa na wagę rolki i trzymanie stopy - szczególnie po kilku miesiącach jazdy kiedy but wewnętrzny się mocno ubije. Zastosowanie obecnie najbardziej zaawansowanego technicznie i super cienkiego linera Intuition - Skate Liner V2 pozwala często na jazdę w mniejszej skorupie. Wysoki liner Intuition - Skate Liner V2 z dodatkowym sznurowaniem mocno i stabilnie trzyma kostkę podczas jazdy a jego konstrukcja wykonana z wysokiej jakości materiałów, po procesie termofomowania, idealnie wypełnia rolkę w środku niwelując najmniejszy ruch buta wewnętrznego w skorupie.

Powerslide - Imperial 80

3. FR - FR1 310 z  linerem Powerslide - Myfit Crown Dual Fit

Modele rolek FR marki FR/Seba posiadają mocno wyciętą górę skorupy co dla wielu osób z niskim podbiciem jest problemem - pomimo zapięcia i zasznurowania rolki, nadal występuje ruch całego linera wewnątrz rolki. Rozwiązaniem tego problemu może być zastosowanie grubego linera Powerslide - Myfit Crown Dual Fit, które konstrukcja mocno wypełnia wnętrze dość szerokiej skorupy FR - szczególnie w okolicach podbicia i klamry 45 stopni. Dodatkowo but wewnętrzny Powerslide - Myfit Crown Dual Fit posiada mnóstwo opcji konfiguracji jak: termoformowanie czy demontowany system sznurowania, które pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie go do własnych potrzeb.

FR - FR1 310

4. Rolki Powerslide - Zoom 100 Pro oraz liner Razors

Jeśli Twój liner w rolkach jest już mocno rozbity i zniszczony częstym użytkowaniem - możesz go wymienić na jeden z modeli linerów Razors, które dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Wszystkie modele zaprojektowane były do rolek agresywnych więc są bardzo wytrzymałe i dobrze wspierają staw skokowy. Ich konstrukcja przypadnie do gustu każdemu kto szuka solidnego i prostego linera pasującego prawie do każdej rolki.

Powerslide - Zoom 100 Pro

Jeśli planujesz wymianę linera w swoich rolkach i nie jesteś pewny/pewna jaki wybrac - skontaktuj się z nami a pomożemy ci wybrać odpowiedni model.