admin 09.01.2013

   Jak nauczyć się Snake'a - podstawy slalomu na rolkach Ilość wyświetleń: 348

   Jak nauczyć się Snake'a - podstawy slalomu na rolkach

   Slalomu na rolkach można nauczyć się prawie na każdym sprzęcie posiadając jedynie kawałek prostej, gładkiej i mało uczęszczanej nawierzchni, na której rozstawiamy tor kubeczkowy.

   Dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze slalomem, przygotowaliśmy specjalną serię krótkich filmów instruktażowych "Nauka Trików Freestyle Slalom" z udziałem profesjonalnych zawodników.

   W pierwszym odcinku wraz z Eweliną Czaplą z Powerslide FSK Team pokażemy wam jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomowych o nazwie Snake:

   Przed rozpoczęciem nauki jakiegokolwiek triku należy:

   • rozstawić tor kubeczkowy z przynajmniej 10 kubeczków - odległość między pachołkami to 80cm. Warto zaznaczyć sobie miejsca ustawienia kubeczków, ponieważ podczas nauki mogą one być potrącane i przestawiane
   • rozgrzać swoje mięśnie i stawy aby w przypadku upadku uniknąć kontuzji
   • korzystać ze wskazówek podanych w filmie instruktażowym

   Polecamy również korzystanie z kompletu ochraniaczy oraz kasku ze względu. Podczas nauki trików slalomowych często zdarza się najechać na kubeczek co może spowodować nagłe zatrzymanie i upadek.

   Pamiętajmy, że trening czyni mistrza! Gdy już poczujemy się w miarę pewnie podczas wykonywania Snake'a, wydłużmy tor o kolejne kilka kubeczków i starajmy się wykonywać trik coraz szybciej.

   Kluczem do sukcesu we freestyle slalomie jest systematyczność oraz praca nad podstawowymi trikami, gdyż większość trików zaawansowanych to modyfikacje lub połączenia podstawowych sztuczek. A być może w niedalekiej przyszłości i wy będzie mogli wykonywać takie triki z takim stylem:

   Już niedługo kolejny odcinek "Nauki Tricków Freestyle Slalom" -subskrybujcie nasz kanał: https://www.youtube.com/user/bladevilleTV