PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Jak nauczyć się Snake'a - podstawy slalomu na rolkach

Jak nauczyć się Snake'a - podstawy slalomu na rolkach

Slalomu na rolkach można nauczyć się prawie na każdym sprzęcie posiadając jedynie kawałek prostej, gładkiej i mało uczęszczanej nawierzchni, na której rozstawiamy tor kubeczkowy.

Dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze slalomem, przygotowaliśmy specjalną serię krótkich filmów instruktażowych "Nauka Trików Freestyle Slalom" z udziałem profesjonalnych zawodników.

W pierwszym odcinku wraz z Eweliną Czaplą z Powerslide FSK Team pokażemy wam jak poprawnie wykonać jeden z podstawowych trików slalomowych o nazwie Snake:

Przed rozpoczęciem nauki jakiegokolwiek triku należy:

  • rozstawić tor kubeczkowy z przynajmniej 10 kubeczków - odległość między pachołkami to 80cm. Warto zaznaczyć sobie miejsca ustawienia kubeczków, ponieważ podczas nauki mogą one być potrącane i przestawiane
  • rozgrzać swoje mięśnie i stawy aby w przypadku upadku uniknąć kontuzji
  • korzystać ze wskazówek podanych w filmie instruktażowym

Polecamy również korzystanie z kompletu ochraniaczy oraz kasku ze względu. Podczas nauki trików slalomowych często zdarza się najechać na kubeczek co może spowodować nagłe zatrzymanie i upadek.

Pamiętajmy, że trening czyni mistrza! Gdy już poczujemy się w miarę pewnie podczas wykonywania Snake'a, wydłużmy tor o kolejne kilka kubeczków i starajmy się wykonywać trik coraz szybciej.

Kluczem do sukcesu we freestyle slalomie jest systematyczność oraz praca nad podstawowymi trikami, gdyż większość trików zaawansowanych to modyfikacje lub połączenia podstawowych sztuczek. A być może w niedalekiej przyszłości i wy będzie mogli wykonywać takie triki z takim stylem:

Już niedługo kolejny odcinek "Nauki Tricków Freestyle Slalom" -subskrybujcie nasz kanał: https://www.youtube.com/user/bladevilleTV