admin 08.01.2013

   Czym są rolki DOOP? Ilość wyświetleń: 650

   Czym są rolki DOOP?

   DOOP to nazwa kolejnego projektu firmy Powerslide, który został zapoczątkowany przez rolkarzy agresywnych w słonecznej Barcelonie. Popularność jazdy na rolkach cały czas rośnie, jednak jej wizerunek – głównie wśród osób niezainteresowanych tematem – oparty jest na w dużej mierze na rolkach rekreacyjnych dostępnych w marketach, a te nie zachęcają do jazdy ani wyglądem ani swoją funkcjonalność oraz jakością.

   deą powstania marki DOOP było stworzenie produktu, który swoją konstrukcją, jakością oraz wyglądem zachęciłby jeszcze większe rzesze osób do wykorzystania jazdy na rolkach jako środka do przemieszenia się lub po prostu sposobu na aktywne spędzenia czasu.

   Xsjado, firma również należąca do Powerslide, od wielu lat produkuje rolki do jazdy agresywnej oparte na specjalnej konstrukcji, w której zamiast linera (wkładki) i zamkniętej budowy skorupy (shell'a) wykorzystuje się zwykłe buty, mocowane za pomocą specjalnego wiązania. Tego typu rozwiązanie zyskało sobie wielu zwolenników na całym świecie i z wielkim powodzeniem wykorzystywane jest zarówno w jeździe agresywnej jak w nowym modelu rolek do Nordic Skatingu.

   Największymi zaletami takiego rozwiązania są przede wszystkim wygoda, funkcjonalność oraz olbrzymi komfort użytkowania. Buty, w których wychodzimy z domu, wykorzystywane są w rolkach, dzięki czemu podczas jazdy nie musimy ich transportować ze sobą. Dodatkowo każde skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej czy wejście do sklepu, gdzie obowiązuje zakaz jazdy na rolkach jest znacznie ułatwione – ściągamy rolki i zostajemy we własnych butach.

   Wszystkie zalety płynące z używania własnego obuwia w rolkach zostały wykorzystane przy projektowaniu produktów marki DOOP. Rolki DOOP to minimalistyczna forma z wykorzystaniem sprawdzonych rozwiązań.

   _

   DOOPto propozycja zarówno dla osób, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z jazdą na rolkach jak i dla ludzi, którym klasyczna budowa rolek nie odpowiada i poszukują czegoś znacznie lepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb oraz czegoś nieco bardziej stylowego z możliwością wpłynięcia na ogólny wygląd produktu!