PLN
Menu
Schowek

Wybierz kategorię

PLN
Koszyk 0
Przybornik

Co to jest Powerslide - Trinity

Co to jest Powerslide - Trinity

FIRMA POWERSLIDE O TRINITY:

DLACZEGO ŚWIAT TEGO POTRZEBUJE?

Przy większych kółkach, środek ciężkości w rolkach jest wyżej, przez co wsparcie dla stawu skokowego oraz kontrola jazdy staje się mniej efektywna. Jako Powerslide byliśmy pionierami dużych kółek oraz jesteśmy świadomi tych problemów, dlatego zaczęliśmy poszukiwać rozwiązań, które pozwolą nie tylko jeździć szybciej, ale również bezpieczniej, zwrotniej i z większą kontrolą.

Przy większych kółkach rośnie również siła potrzebna do rozpędzenia się.

CO CHCIELIŚMY?

CHCIELIŚMY

  • stworzyć mocowanie, które jest najniższe jak to możliwe bez względu na wielkość i ilość kółek
  • sprawić aby mocowanie buta z szyną było bardziej stabilne
  • dodać więcej kontroli oraz zwiększyć poczucie balansu

CO ZROBILIŚMY?

Sprawdziliśmy jak to wygląda w innych sportach i jak mocowane są szyny w innych dyscyplinach in-line skatingu. Szyny do hokeja posiadają

"SKRZYDEŁKA" W PRZEDNIEJ CZĘŚCI, KTÓRE FORMUJĄ TUNEL - OD ZAWSZE TYLKO W JEDNYM CELU - ABY OBNIŻYĆ ŚRODEK CIĘŻKOŚCI.

Hokej to jedna z najszybszych gier na świecie. Niższa rolka pozwala na łatwiejsze prowadzenie i kontrolę. To był cel projektu TRINITY. Konstrukcja rolek do hokeja zainspirowała nas

DO STWORZENIA TRZY PUNKTOWEGO MOCOWANIA SZYNY,

w którym dwa przednie mocowania umieściliśmy po zewnętrznych stronach szyny - tworząc "skrzydełka" jak w szynach hokejowych

TWORZĄC GŁĘBOKI KANAŁ DLA KÓŁEK.

Było nas naturalne, że

TRZY PUNKTOWE MOCOWANIE TRINITY MUSI POSIADAĆ RÓWNIEŻ X-SLOT.

Daje to każdemu możliwość do przesuwania szyny względem buta zarówno przód/tył jak i na boki. Takie rozwiązanie pozwala indywidulanie dopasować pozycje szynę wzlędem buta i zoptymalizować ich wydajność.

CO MÓWIĄ ROLKARZE?

ALEKSEY MARTSENIUK / UA

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem rolki KAZE w katalogu pomyślałem sobie, że to nie ma sensu. Po pierwszej przejażdżce na rolkach KAZE z szyną 243mm (3x110mm) byłem zaskoczony. Odczucia z jazdy w rolkach z TRINITY jest zupełnie inne niż w każdych innych. Czułem się jak na rolkach z kółkami 4x80mm, ale jechałem szybciej. Czułem się stabilniej.

Obecnie jeżdżę na rolkach TAU z szyną 243mm (3x110mm) i są ona wspaniałe. To najlepsze rolki do jazdy po mieście. Łatwo się przyspiesza. Największą zaletą systemu TRINITY jest ich wysokość. Przede wszystkim twoja prędkość jest średnio o 4-5km/h większa. Po drugie wibracje powstające podczas jazdy są dwa razy mniejsze. Po trzecie jeździ się bardzo komfortowo, a nogi nie wyginają się na boki.

Jeśli chodzi o Slide'y. Te rolki dają niesamowitą kontrolę kiedy slide'ujesz. W tej dyscyplinie trzeba nabierać prędkość bardzo szybko - a rolki z TRINITY to właśnie zapewniają. Dzięki tak nisko osadzonemu środkowi ciężkości wyczucie slide'ów jest świetne a wykonywanie combos'ów jest łatwiejsze.

Tak naprawdę to TRINITY jest rewolucją w świecie rolek.

MATEUSZ SETPNIKOWSKI / PL

Nie lubię ekscytować się nowościami bo w większości przypadków okazuję się one nie takie jak powinny. W tym przypadku było inaczej.

Kiedy pierwszy raz jeździłem na rolkach z TRINITY od razu się w nich zakochałem. Poczułem że już nigdy więcej nie chcę jeździć na niczym innym. Prędkość, zwrotność, wspaniały transfer energii. TRINITY - nowa rzeczywistość.

TONI CASTRO / ES

“Na kółkach 3x90 czy 3x100 czuję się tak sam stabilnie jak na 4x80mm.”

“Teraz mogę robić wszystko na kółkach 3x100: skakać, slide'ować czy jeździć szybko.”

“Trzy kółka w systemie TRINITY są idealne do jazdy po mieście.”

KAMIL CIURA / PL

Na początku (kiedy zobaczyłem zdjęcia pierwszych prototypów) nie byłem przekonany do tego konceptu. Myślałem, że to tylko chwyt marketingowy. Już po pierwszej jeździe wiedziałem, że tak nie jest. Krótka szyna 3x125mm z butem KAZE okazała się być rewelacją - taki zestaw jeździł jak żaden inny, który miałem okazje sprawdzić - od razu się w tym zakochałem. Efektywność odepchnięcia, nisko osadzony środek ciężkości i prędkość.

3x110 z butem KAZE lub TAU to zestaw, który sobie sprawię jak tylko trafi na sklepowe półki. Prędkość, zwrotność oraz najniżej osadzony środek ciężkości jak to możliwe. Idealne do jazdy po mieście. Wyjątkowe uczucie takiego zestawy i przyśpieszenie - to coś czego nie poczujecie w żadnej innej rolce. Te rolki prowadzą się jak sprzęt sportowy następnej generacji - coś jak super moc! TRINITY to zabójcza broń - coś z czym żadna inna firma nie może konkurować.

PIOTREK COMBRZYNSKI / PL

Kocham nisko osadzony środek ciężkości, który zapewnia TRINITY. Stabilność, zwrotność oraz reaktywność! Zestaw 3x110 na przejazdach typu Nightskating to czysta przyjemność - szybko i bezpiecznie jak na 4x80mm - i te zredukowane drgania!

TRINITY to nie tylko nowy system montażu szyn, ale zdecydowanie lepsza jakość jazdy. Nigdy nie czułem się tak stabilnie.

TOMASZ MROCZEK / PL

Odczucie jazdy w rolkach z TRINITY to coś zupełnie innego. Duże kółka, na których czujemy się jakbyśmy mieli pod sobą 4x80mm sprawiają, że nie chce wracać do innych rolek. To zdecydowanie coś na czym chciałbym jeździć codziennie.

EWELINA CZAPLA / PL

Jakiś czas temu Tomasz poprosił mnie, żebym napisała coś o TRINITY. Powiedziałam: "Od jakiegoś czasu jeżdżę na zestawie 3x90mm i zupełnie zapomniałam, że mam tak duże kółka. Czułam się jak na moich EVO z kółkami 72mm. Bez dwóch zdań - ten system robi dużą różnicę.